47 ilde “Paravan” operasyonu: 237 gözaltı – Son Dakika Türkiye Haberleri – 2023

Photo of author

By admin

Son dakika haberi!

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde, yüzlerce kişiyi mağdur eden ve devleti milyonlarca lira zarara uğratan mali suç örgütlerine yönelik çalışma başlatıldı. 6 ay süren çalışmalar sonucunda; nitelikli dolandırıcılık, resmi ve özel belgede sahtecilik, parada sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, vergi usul kanununa muhalefet, sınav usulsüzlükleri ve tefecilik suçlarına karışan 490 şüpheli tespit edildi.

Ekipler, bu sabah 47 ilde “Paravan” adlı operasyon düzenlendi; 237 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda; 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet şarjör, 102 adet fişek, 9 adet farklı kişiler adına düzenlenmiş engelli sağlık raporu, çok sayıda sahte olduğu değerlendirilen altın ve ziynet eşyası ile çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

BAKAN YERLİKAYA: MİLLETİMİZİN MENFAATLERİ ÖNCELİĞİMİZDİR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mali suç örgütlerine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımızın koordinesinde, 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar neticesinde 47 ilimizde 490 hedef şahsa yönelik ‘Paravan’ operasyonu düzenlendi. Şu ana kadar 237 şahıs gözaltına alındı. Operasyon devam ediyor. Devletimizin ve milletimizin menfaatleri önceliğimizdir. Operasyonda görev alan bütün kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” dedi.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın