Ankara’da iki kişi böcek ilacından zehirlenerek hayatını kaybetti – Son Dakika Türkiye Haberleri – 2023

Photo of author

By admin

Ekipler, yaptıkları ilk inceleme sonucunda bina içerisinde böcek ilacı kullanıldığını ve tüm dairelerin etkilendiğini tespit etti.

Olayda biri 10 yaşındaki bir çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Ankara’da iki vatandaşımız böcek ilaçlamasından kaynaklı zehirlenmeden dolayı hayatını kaybetti. Bir vatandaşımız ağır yaralandı.” açıklamasında bulundu.

Ankara Valiliği’ndenolaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Bugün sabah saat 07.33’te Keçiören ilçemizde ikamet eden bir aileden baş dönmesi, bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleri alınmış olup konu ile ilgili olarak derhal sağlık ekipleri görevlendirilmiştir. Emniyet, AFAD, UMKE, SAKOM ve GAMER ekiplerimizden alınan bilgiye göre, durumdan etkilenen 7 vatandaşımızın olduğu ilk bulgulara göre şahıslarda zehirlenme belirtilerinin görüldüğü değerlendirilmiştir.

Hastanelere nakilleri sağlanan 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, diğer vatandaşlarımızın tedavilerine devam edilmektedir. Söz konusu bina ve çevresinde gerekli tedbirler alınmıştır. Olayın kesin sebebinin belirlenmesi için inceleme ve araştırmalar Cumhuriyet Başsavcılığı nezaretinde uzman ekiplerce sürdürülmektedir.”


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın