Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP’den istifa etti – 2023

Photo of author

By admin

İstanbul’da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa ettiğini duyurdu. İlgezdi, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerin partiden tasfiye edildiğini öne sürdü. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Battal İlgezdi’nin bu iddiasına yanıt verdi.

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, partisinden istifa etti.

”KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYENLER TASFİYE EDİLİYOR”

Kararını sosyal medyadan yaptığı paylaşımda duyuran İlgezdi, şu ifadelere yer verdi:

“CHP’nin son kurultayında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor. CHP’nin her kademesinde gece gündüz görev yapmış 40 yıllık bir partili olarak bu yaşananlar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzmüştür. Partimizin değerlerinin bu kadar hoyratça harcanmasına gönlüm razı değildir. Bu vesileyle 40 yıldır mensubu bulunmaktan onur duyduğum partimden istifa ediyorum.”

CHP SÖZCÜSÜ YÜCEL’DEN YANIT

CHP Sözcüsü Deniz Yücel’den, Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerin partiden tasfiye edildiğini öne süren İlgezdi’ye yanıt geldi.

Yücel, “Adaylar belirlenirken bir kişiye yakınlık ya da uzaklık asla ve asla kriter olamaz. Adaylar belirlenirken çeşitli kriterler vardır. Özgür Özel’in liderliğinde bu yola çıkarken bu partinin şeffaf, demokratik, katılımcı ve ortak akılla yönetilmesi konusunda bir iddia ortaya koyduk. Adaylarımız da bu kriterlere uygun bir şekilde belirlenmektedir.” dedi.

İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın