SON DAKİKA HABERİ: İngiltere Dışişleri Bakanı Türkiye’ye geliyor – Son Dakika Dünya Haberleri – 2023

Photo of author

By admin

Çatışmaların daha geniş bölgeye yayılma riskine işaret edilen açıklamada, “Bu ziyaret, bölgesel istikrarın korunması, rehinelerin serbest bırakılması ve Gazze’ye insani erişime izin verilmesi yönündeki uluslararası çabalar açısından hayati önem taşıyan ülkelere planlandı.” denildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Bakan Cleverly, “Bu çatışmanın içine çekilmek ne İsrail’in, ne Filistin’in ne de daha geniş kapsamda Orta Doğu’nun çıkarınadır. İstikrarı sağlamak ve gerginliği azaltmak, Gazze’ye insani yardımların erişimini sağlamak ve rehinelerin serbest bırakılmasını gerçekleştirmek için birlikte çalışmak üzere bölgedeki etkili devletlerden mevkidaşlarımla bir araya geleceğim.” ifadelerini kullandı.

Cleverly’nin 7 Ekim’de çatışmaların başladığı günden bu yana konuya ilişkin yaptığı temaslara da yer verilen açıklamada, bu süreçte 20 ülkeden Dışişleri Bakanıyla görüşmeler yaptığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca İngiltere’nin Gazze’ye yönelik insani yardımlarını artırdığına da yer verilirken, Cleverly’nin geçen hafta İsrail’e bir ziyaret gerçekleştirdiği de hatırlatıldı.

İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın