SON DAKİKA: Sarallar suç örgütü çökertildi – 2023

Photo of author

By admin

SON DAKİKA HABERİ: Sarallar isimli organize suç örgütü çökertildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, örgütün lideri konumundaki Özgür Saral’ın da aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Son dakika haberi! İstanbul genelinde baskı ve şiddet eylemleriyle bilinen Sarallar isimli organize suç örgütü çökertildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, örgütün lideri Özgür Saral’ın da aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Suç örgütünün, Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahibi ve kiracıları silahla tehdit ederek yağma yaptıkları belirlendi.

Kendilerinden şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetlerinden vazgeçirmek için dövdükleri, mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka kişilere kiraladıkları tespit edildi. Şüphelilerin ayrıca, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek “kasten öldürmeye teşebbüs”, “genel güvenliği kasten tehlikeye sokma”, “fuhuş”, “silahla yaralamaya teşebbüs” suçlarını da işledikleri saptandı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren emniyet güçlerini tebrik etti. Yerlikaya, operasyonların süreceği mesajını paylaştı.

İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapmayı unutmayın.

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın